Ako informovať hostí o zmene dátumu vašej svadby

Pri plánovaní nášho veľkého dňa – svadby – sa nám stala asi tá najhoršia vec, aká sa stať mohla. Jasné, že preháňa, pretože sa stávajú aj omnoho horšie veci, no pre dvoch mladých ľudí a ich rodiny, ktorí sa tešia ako malé deti, je telefonát v asi takomto znení, „Veľmi sa vám ospravedlňujeme, ale dátum, na ktorý ste mali zarezervovanú našu reštauráciu, musíme, bohužiaľ, zrušiť“. Áno, pochopili ste správne, proste nám zrušili reštauráciu, kde sa mala konať hostina, a to asi mesiac pred jej konaním. Čo v takejto chvíli robiť? Na všetko sa vykašľať ? takto na rýchlo nič nové a dobré nezoženiete. Rozhodnutie padlo na to, že musíme termín svadby posunúť, no zásadne ešte na ten daný rok. všetky vybavovačky prebiehali https://en.wikipedia.org/wiki/Tak_som_chcela_v%25C5%25A1etk%25C3%25BDch_milova%25C5%25A5 viac – menej pokojne. Podarilo sa nám nájsť celkom dobré miesto na hostinu a aj termín v kostole sa s tým dal pekne zladiť. Asi najväčším problémom však bolo, ako informovať všetkých stopäťdesiat hostí. Áno, naši rodičia popozývali na svadbu aj takých ľudí, ktorých som ja alebo môj, už teraz, manžel, nikdy nevideli.

Nevesta sa pozerá von z okna

Rozposlať emaily alebo všetkým volať? Dalo by sa to, no keďže som v šuplíku našla ešte nepoužité svadobné oznámenia, podotýkam, že tých moja mamička taktiež objednala do zásoby a požehnane, nad hlavou sa mi doslova rozsvietila žiarovka ako vo filmoch.

Figúrky nevesty a ženícha na torte

Rozposlať nepoužité svadobné oznámenia sa ukázalo ako veľmi dobré riešenie. Čo bolo však ešte lepšie, nechali sme si ich vytlačiť tak, že sa dátum aj mená dopisovali rukou. To je vlastne vec, ktorú by som vám chcela poradiť. Aby vás podobná situácia nezaskočila alebo aby ste nemuseli vyhadzovať desiatky nepoužitých oznámení, nechajte si ich vytlačiť  s prázdnym miestom na meno a dátum. Toľko písania však zvládnete. No a ak by ste potrebovali na poslednú chvíľu zrušiť, respektíve, presunúť svadbu, oznámenia sú skutočne veľmi dobrým nápadom.

Nevesta pred sebou drží veľkú kyticu s ružovými kvetmi