Chcete dlhé, krásne vlasy? Zmeňte jedálniček

Vlasy sa skladajú z bielkovín a keratínu, a strava bohatá na bielkoviny je vaša cesta k dosiahnutiu zdravých, dlhých vlasov.
Tu je niekoľko potravín pre rast vlasov, ktoré môžu robiť zázraky:

vlasy

  • vajcia
  • avokádo
  • mäso
  • orechy

Vajcia
Rozhodnite sa pre vajcia, pretože sú bohaté na bielkoviny a biotín, dve základné živiny, ktoré zvýšia rast vlasov .
Okrem bielkovín a biotínu sú vajcia bohaté aj na vitamín B12, ktorý preniká hlboko do koreňov a pomáha opraviť a vyživovať vaše vlasy.
Vajcia sú zdrojom minerálov, ako je zinok, železo, síra a selén. Zinok je nevyhnutný na produkciu hormónov, ktoré stimulujú rast vlasových folikulov . Železo je zodpovedné za prenášanie kyslíka do vlasových folikulov . Aminokyseliny prítomné vo vajciach môžu zlepšiť zdravie vašich vlasov. Biotíny sú dôležité pre zdravé a dlhé vlasy, pretože podporujú tvorbu keratínu.

avokádo

Avokádo
Avokádo je naplnené vitamínom E, antioxidantom, ktorý pomáha bojovať proti stresu neutralizáciou voľných radikálov a tiež zvyšuje krvný obeh a pomáha vlasovým folikulom rásť .
Avokádo je tiež výborným zdrojom mastných kyselín, ktoré sú dôležité pre rast vlasov . Navyše chráni aj pokožku hlavy pred akýmkoľvek poškodením.
Mäso
Mäso je bohaté na feritín, uložený proteín, ktorý umožňuje produkovať proteín vlasových buniek. Tiež opravuje a posilňuje vlasové folikuly. Najmä červené mäso je naplnené železom, ktoré napomáha procesu rastu vlasov . Navyše obsahuje síru, ktorá napomáha procesu krvného obehu a znižuje zápal, čím zabraňuje vypadávaniu vlasov .
Orechy
Orechy sú obalené so železom, biotínom a sírou, ktoré pomôžu vašim vlasom rásť rýchlejšie a silnejšie . Mandle sú naplnené mastnými kyselinami Omega 3 a 6, ktoré napomáhajú prekrveniu, ktoré zase podporuje rast vlasov .
Každý deň by ste mali konzumovať približne 28 gramov orechov. Za pár mesiacov si všimnete zjavné výsledky na vašich vlasoch.