Otázky o upchatom odtoku

Krtkovanie a najčastejšie otázky týkajúce sa krtkovania
Aké sú hlavné varovné signály hroziaceho zlyhania kanalizácie? Pomaly odtekajúci odpad a bublanie v toalete sú zvyčajne prvými príznakmi upchávky v kanalizačnom potrubí. Sprievodným znakom tohto problému je zvyčajne aj nepríjemný kanalizačný zápach z odtokov. Niekedy však hrozba upchatej kanalizácie bratislava https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-bratislava/  prichádza bez varovných signálov. Môžete však zistiť, či je upchaté iba jedno odtokové potrubie alebo hlavná linka, pomocou iného odtoku alebo toalety na najnižšej úúrovni domu. Ak tento odtok alebo toaleta funguje dobre, potom je upchatý iba jeden odtok. Ak však tento odtok odteká pomaly alebo buble, potom je pravdepodobne upchatá vaša hlavná kanalizačná linka. 

krtkovanie

Ako mám zasiahnuť v situácii, keď sa začnú valiť splašky z odpadu, aby som minimalizoval škody na svojom majetku? Problémy so spätným tokom vašej kanalizácie vás môžu zastihnúť nečakane. Je však dôležité, aby ste rýchlo zareagovali na túto situáciuu, čím eliminujete množstvo škody na vašom majetku. Po prvé, je dôležité, aby ste vypli hlavný prívod vody a elektrinu. Okamžite zavolajte havarijnú službu a počkajte na príchod technikov. 
Čo robiť so starým sifónom pod vaňou, ktorý spôsobuje problémy? Najmä v starých bytových domoch môže byť práve starý sifón, zabetónovaný pod vaňou, príčinou neodvetrávajúceho odpadu od vane. Najlepšie spravíte, ak tento sifón dáte rovno vymeniť. 

čistenie odpadov

Viete zbaviť moju domácnosť nepríjemného kanalizačného zápachu? Nemusíte sa ničoho obávať, zapáchajúci odpad je problémom, s ktorým sa stretávajú užívatelia nehnuteľností relatívne často. Zápach je špecifickým a sprievodným javom nejakého problému v kanalizácii. Je však zákerný v tom, že si na neho človek zvykne. Tento problém sa dá vyriešiť od kontroly sifónov až po kontrolu potrubia kanalizačnou kamerou, ktorá odhalí zdroj zápachu. Následne je nutné čistenie odpadov a kanalizačného potrubia.