Pletenie amigurumi hračiek


Táto záľuba dokonale rozvíja jemné motorické zručnosti a fantázie a svetlé farby priadze pozitívne ovplyvňujú psychický stav.

ruční práce

Ako si vybrať zariadenie na pletenie amigurumi hračiek?
Keďže všetky hračky sú pletené ručne, nepotrebujete žiadne špeciálne a drahé zariadenia. Preto sa musíte zodpovedne zaoberať výberom ihiel, háčikov, priadze, plnív, farieb a ďalšieho príslušenstva. Všetky by mali byť vysoko kvalitné a vyrobené z vysoko kvalitných materiálov. Nie každá pletená hračka je ale amigurumi.

hračka

Podstatné informácie o amigurumi
·         Prvá vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je priadza, z ktorej sa budete pliesť. Tiež je vhodné pre pletenie Amigurumi akrylové vlákno.
·         Na internete si vyberte jednoduché schémy háčkovaných hračiek.
·         Najpozoruhodnejšou vlastnosťou amigurumi je to, že si vyžadujú len veľmi malú niť. Pravdepodobne máte pozostatky inej priadze, čo je škoda vyhodiť, ale neviete, na čo ju používať. Ak si kúpite novú priadzu pre amigurumi, potom majte na pamäti, že budete potrebovať menej ako 50 gramov vlákna z každej farby.
·         Vytváranie vlasov pre niektoré hračky trvá veľa času. Nie je však potrebné sa ponáhľať, je lepšie robiť všetko čo najšetrnejšie. Začnite s okrajom rastu vlasov, označte obrys a potom vyplňte voľný priestor. Najčastejšie sa vlasy vykonávajú rovnakým spôsobom ako kefy. Aby ste to urobili, odrežte vlákno, zložte ho na polovicu, vložte ho do slučky pletenia tak, aby vznikla nová slučka. Potiahnite konce vlákna cez túto slučku a utiahnite.

·         Pokiaľ ide o oči, môžete použiť napríklad gombíky.
·         Hračky by mali byť mäkké na dotyk a nepripomínať tvrdé guľôčky. Nepoužívajte do vnútra veľa vaty: hračka sa môže roztrhnúť  alebo príliš stlačiť a bude zbytočne tvrdá. Pridávajte ju postupne a rovnomerne rozložte do vnútra hračky.
·         Ak sa Vám podarili šup predávať ale pozor konkurencia je silná.